Salamandra's blog

Leģenda.

        Tajā ir teikts, ka Buda (vai Nefrīta imperators), pirms aiziešanas no zemes, sasauca pie sevis visus dzīvniekus. Atnāca 12 no uzaicinātiem dzīvniekiem. Šķiroties, Buda iedeva katram pa vienam valdīšanas gadam.

         Gadi tika uzdāvināti tieši tādā secībā, kādā dzīvnieki atskrēja: Žurka, Vērsis, Tīģeris, Trusis, Pūķis, Čūska, Zirgs, Aita, Pērtiķis Gailis, Suns, Cūka.

Žurka 1948 1960 1972 1984... Autors: NightInBlood Austrumu horoskops
1.

Žurka (1948., 1960., 1972., 1984., 1996., 2008., 2020.)

Kvalitāte:agresivitāte.

Žurka ir dzimusi zem šarma un agresivitātes zīmes. No pirmā acu uzmetiena viņa šķiet mierīga, nosvērta un jautra. Neticiet tam! Šī šķietamība slēpj sevī pastāvīgu uzbudinājumu un agresivitāti. Pēc ilgākas saskares atklājas Žurkas nervoz

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – mērķtiecīga žurka; agresīva.

Vērsis – piemīlīga žurka.

Dvīņi – žurku žurka - izvairīsies no visa veida slazdiem.

Vēzis – sapņojošā žurka; izklaides var dārgi maksāt...

Lauva – dīvaina žurka; pretrunā pati ar sevi, tā kā jāuzmanās.

Jaunava – „laboratorijas žurka"; atradīs izeju dzīves labirintā.

Svari – salabināšanas žurka; agresivitāte stipri samazināta.

Skorpions – szēlīga žurka; visu iznīcina uz sava ceļa.

Strēlnieks – enerģiskā žurka; pat izdodas kaut ko uzkrāt.

Mežāzis – strādīga, stingra žurka.

Ūdensvīrs – intelektuāla žurka; rakstnieka talants.

Zivis – Žurka ar iedomu pasauli; Var izdarīt visu, bet drīzāk neapdomāti.

Krāsa

Melna. Žurka ir saistīta ar melno krāsu, kas tradicionāli skaidrojama kā goda un cieņas iezīme. Goda jūtas var izpausties pret ģimeni, darbabiedriem un valsti. Melnā krāsa var nozīmēt arī veiksmi, stājoties pretī grūtībām.

Debesu virziens

Ziemeļi. Saistās ar dienas beigu un agrām rīta stundām.

Leģenda

Kad Nefrīta imperators izvēlējās dzīvnieku zīmes, tika izstrādātas divas pamatmērauklas. Ikvienam dzīvniekam, kas vēlējās, lai viņu pieņem, vai nu vajadzēja būt derīgam cilvēcei, vai ar dienā, kad notika dzīvnieku izvēle, vienam no pirmajiem vajadzēja ierasties Debesu pilī.

Žurka izmisīgi vēlējās iekļūt izredzēto skaitā, tomēr saprata, ka cilvēcei no viņas labuma tikpat kā nekāda, tāpēc nolēma saukt palīgā viltību, lai pilī iekļūtu pirmā. Viņa zināja, ka vērsis ir slavens ar to, ka uz viņu var paļauties, tātad droši vien ieradīsies pirmais, tāpēc noteiktajā dienā agrā rītā žurka uzlēca vērsim uz raga.

Vērsis patiešām ieradās pilī pirmais – tik agri, ka pils durvis bija vel slēgtas. Vērsis pacietīgi gaidīja ārpusē, līdz vārti lēni atveras, bet žurka šajā mirklī pēkšņi nolēca zemē un izskrēja caur vārtiem. Vērsis niknojās, ka piekrāpts; viņš taču bija pūlējies ierasties agri un tāpēc sūdzējās Nefrīta imperatoram.

Imperators noklausījās teikto, bet saprata, ka nevar rīkoties pret paša doto vārdu, tāpēc viltīgā žurka kļuva par pirmo dzīvnieku zīmi.

Vērsis 1949 1961 1973 1985... Autors: NightInBlood Austrumu horoskops
2.

Vērsis (1949., 1961., 1973., 1985., 1997., 2009., 2021.)

Kvalitātes: darbs, ģimene, dzimtene.

Pacietīgajam un nerunīgajam, savaldīgajam un lēnīgajam, nemanāmajam un nosvērtajam, precīzajam un metodiskajam Vērsim ir mazliet lauciniecisks izskats, toties oriģināls prāts. Viņš spēj cilvēkus rosināt uz atklātību, un tas ir viens no viņa veiksmes galvenajiem trumpjiem. Viņš ir radītājs. Varbūt tieši tāpēc viņam patīk vientulība.

Vērsis bieži vien viņš ir šovinists, dažkārt – svētulis un tāpēc arī tiek kritizēts.

Krāsa

Dzeltens. Vērsis ir saistīts ar dzelteno krāsu, kas ir Ķīnas valdnieku krāsa un pieder imperatoram. Dzeltens simbolizē virzību uz priekšu, slavu un panākumus. Tas saistīts arī ar zemes elementu, jo auglīgākās augsnes Ķīnas apgabalos ir dzeltenā krāsā.

Debesu virziens

Ziemeļi – Ziemeļaustrumi. Vērsis ir saistīts ar ziemeļu – ziemeļaustrumu virzienu, kas savukārt saistītas ar ļoti agrajām rīta stundām. Šis virziens tradicionāli sader ar ziemas beigām.

Leģenda

Vērsis bija viens no pirmajiem Debesu pils kalpotājiem, kas bieži izpildīja vēstneša pienākumus starp debesīm un zemi. Kādu gadu zeme palika kaila, un gani lūdzās, lai Nefrīta imperators sūta jaunu zāli, citādi viņu ganāmpulkam nav ko ēst. Vērsis labprāt pieteicās veikt šo darbu, un viņam lika ik pa trijiem soļiem iesēt riekšavu sēklas.

Viņš līksmi devās ceļā, bet bija ar sevi tik apmierināts, ka paklupa pret pils vārtu slieksni un, zaudējis samaņu, nogāzās zemē, izbārstīdams visu sēklu, kur pagadījās. Nākamajā gadā no vienas vietas zemi pārklāja zāle, un nebija, kur sēt graudus. Nefrīta imperators sadusmojies atsauca Vērsi pie sevis. Vērsis padevīgi atzinās, un imperators lika viņam zāli apēst un doties palīgā zemniekiem. Viņu izgrūda ārā no debesīm, un viņš ar būkšķi nolidoja zemē, izsizdams augšējos zobus. Tāpēc vēršiem mūsdienās ir pavisam dīvaini augšzobi.

Vērsis bija cītīgs strādnieks un dedzīgi vēlējās izpelnīties piedošanu. Tā nu viņš atmaksāja savu parādu cilvēkiem desmitkārt. Kad notika zīmju izvēle, zemnieki ar prieku ieteica šo dzīvnieku, kas reiz bija atstājis viņus bez ražas, un Nefrīta imperators taisnīgi ierindoja viņu divpadsmit dzīvnieku pulkā.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – mīl kārtību; sargieties ragu.

Vērsis – piemīlīgs vērsis.

Dvīņi – nenopietns vērsis, bet kopumā izturīgs.

Vēzis – raksturs ne tik izteikts; riskē nekad nepielietot sava darba augļus.

Lauva – Vērsis cīnītājs; var iziet no tradicionālās rutīnas.

Jaunava – labāk darīties pa savu dārzu.

Svari – pretim nākošs; informācijas nesējs.

Skorpions – bīstams Vērsis.

Strēlnieks – līdzsvarots vērsis.

Mežāzis – nav priekš tā, lai jokotu.

Ūdensvīrs – Vērsis ar smalku raksturu.

Zivis – neprātīgs Vērsis. 

Tīģeris 1950 1962 1974 1986... Autors: NightInBlood Austrumu horoskops
3.

Tīģeris (1950., 1962., 1974., 1986., 1998., 2010., 2022.)

Kvalitāte: enerģija.

Tīģeris ir neapmierināts. Nedisciplinēts, iekarsīgu raksturu, allaž saceļas pret to, kam ir augstāka dienesta pakāpe.

No šādiem cilvēkiem rodas revolucionāri un vadoņi.

Tā pat kā visi priekšnieki, diemžēl arī ne vienmēr ir pelnījis uzticību, ko viņam izrāda, un, kad viņš sauc: „Uz priekšu!” – vai tas būtu darbā, mīlestībā vai kaujas laukā, - cilvēkiem vispirms ir jāpadomā, kā, lai rīkojas, un pat jāattur.

Krāsa

Zaļa. Tīģeris ir saistīts ar zaļo krāsu, kas simbolizē pavasari. Tā ir jaunas dzīvības, miera un atelpas krāsa. Ietekmīgā krāsa nes laimi, īpaši ja tā ir kombinēta ar sarkano.

Debesu virziens

Austrumi – Ziemeļaustrumi. Tīģeris ir saistīts ar austrumu – ziemeļaustrumu virzienu, kas saistās ar stundām īsi pirms rītausmas. Šis virziens sader ar pavasara sākumu.

Leģenda

Sākumā tīģeris bija parasts un miermīlīgs dzīvnieks. Tieši pats ar savu mērķtiecību un sīkstumu viņš kļuva par bīstamu zvēru, kāds ir šodien, iemācīdamies no sava skolotāja – kaķa – māku lēkt, sagrābt upuri un kost. Tāpēc Nefrīta imperators uzdeva apsargāt debesis.

Drīz pēc tam, kad viņš kļuva par sargu, zemes dzīvnieki sāka vajāt un ēst cilvēkus. Cilvēki lūdzās aizsardzību un imperators nosūtīja tīģeri uzraudzīt citus dzīvniekus. Tīģeris izcīnīja daudzas uzvaras cīņā ar lauvu, zirgu un lāci, un drīz vien citu dzīvnieku uzvedība uzlabojās. Pēc neilga laika lielais bruņurupucis sāka pludināt jūras ūdeņus uz cilvēku zemi, tāpēc tīģeris viņu sakāva un nogalināja. Imperators pateicībā par to apzīmēja tīģera ādu ar tik daudzām svītrām, cik dzīvnieku tas bija uzveicis, un iecēla viņu par visu zvēru karali.

Pēc tam kad lauva bija uz zemes izraisījis nekārtības (sākumā viņš bija divpadsmit zīmju dzīvnieku grupas loceklis), viņš savu augsto vietu zaudēja. Par ķēnišķīgo pēcteci tūdaļ iecēla tīģeri, un tas kļuva par vienu no izcilākajām un varenākajām zīmēm.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – Tīģeris ar ātrāku reakciju.

Vērsis – līdzsvarots tīģeris.

Dvīņi – leks pāri neiespējamiem šķēršļiem.

Vēzis – nav pārāk aktīvs; sēdošs dzīvesveids.

Lauva – karalisks un varens.

Jaunava – praktisks tīģeris; iegūs to, ko vēlas.

Svari – pieradināts Tīģeris; būs labs sabiedrotais.

Skorpions – sarežģītais; no viņa var sagaidīt visu.

Strēlnieks – īsts tīģeris; tiks tālu, pat pārāk tālu.

Mežāzis – veiksmīgi tiks ar visām problēmām galā.

Ūdensvīrs – gudrs Tīģeris.

Zivis – neaudz dumjš; jocīgs, bet bīstams... īpaši pats sev.

Trusis 1951 1963 1975 1987... Autors: NightInBlood Austrumu horoskops
4.

Trusis (1951., 1963., 1975., 1987., 1999., 2011., 2023.)

Kvalitāte: labsirdība.

Laimes luteklis. Apdāvināts, pietiekami godkārīgs, patīkams sabiedrotais, kautrīgs, savaldīgs, izsmalcināts un tikumīgs.

Labi runā un augstu vērtē sevi. Tomēr šo izcilo īpašību klāstā ir kāds mazs, bet diezgan svarīgs trūkums: virspusējība.

Patīk sabiedrība, un sabiedrībai arī viņš patīk. Dievina smalkas saviesīgas pulcēšanās un dažkārt patenko, taču dara to smalkjūtīgi, taktiski un piesardzīgi.

Patīk uzņemt viesus un mājās visur ir jaušama izsmalcināta gaume. Sabiedrības cilvēks, daži viņu dēvē par snobu. Pedants.

Krāsa

Zaļa. Trusis ir saistīts ar zaļo krāsu, kas simbolizē pavasari. Tā ir jaunas dzīvības, miera un atelpas krāsa. Stāsta, ka sapņi, kuros rādās kaut kas zaļš, beidzas labi, jo šī ietekmīgā krāsa nes laimi, īpaši, ja tā ir kombinācijā ar sarkano.

Debesu virziens

Austrumi. Trusis ir saistīts ar austrumu virzienu, kas savukārt saistās ar saullēkta stundām. Šis virziens tradicionāli atbilst arī pavasara vidum.

Leģenda

Senos laikos trusis ar vērsi bija draudzīgi kaimiņi, taču kādu dienu viņi sāka strīdēties. Trusis ņēmās apgalvot, ka viņš varot noskriet visus dzīvniekus un vērsis šajā ziņā nevarot viņam līdzināties, jo augumā esot pārāk smagnējs. Vērsis aizvainots sāka katru dienu trenēties, jo bija nolēmis trusi pārspēt.

Kad pienāca laiks izvēlēties dzīvnieku zīmes, visi gribēja būt pilī pirmie, lai ierindotos izredzēto pulkā. Vērsis ar trusi nolēma skriet kopā, tomēr trusis solījumu lauza. Piecēlies agri jo agri, viņš ātriem soļiem aizdrāzās projām un pēc brīža pagriezās apkārt, lai paskatītos, kur ir citi dzīvnieki. Viņam par lielu prieku neviens nebija redzams, tāpēc viņš nogūlās nosnausties, pārliecināts, ka būs pirmais.

Pēkšņi pamodies, trusis ieraudzīja, ka garām paskrien tīģeris. Nobijies viņš cik ātri vien spēj joza uz pili, bet nonācis galā, redzēja, ka viņu noskrēja gan tīģeris, gan vērsis un ka pirmo vietu ar viltību ieguvusi žurka. Tātad viņš ir tikai ceturtais! Saniknojies uz vērsi, viņš pārcēlās dzīvot alā, kur viņa pēcteči dzīvo vēl šobaltdien.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – savvaļas kaķis.

Vērsis – ļoti maigs kaķis. Murrā pie kamīna un neizlaiž nadziņus.

Dvīņi – mājas kaķis. Pats mierīgākais no visiem kaķiem.

Vēzis – sēdošs kaķis.

Lauva – kaķis-tīģeris.

Jaunava – gudrs kaķis, bet rušinās ogles ārā no uguns.

Svari – sievišķīgs, pievilcīgs kaķis, visiem patīk.

Skorpions – kaķis-burvis.

Strēlnieks – vislabākais no visiem kaķiem. Līdzsvarots.

Mežāzis – skumīgs kaķis. Stingrs un nekomunikabls.

Ūdensvīrs – talantīgs kaķis. Vērtīgs draugs.

Zivis – trīs reiz kaķis. Ļoti patīkams.

Pūķis 1952 1964 1976 1988... Autors: NightInBlood Austrumu horoskops
5.

Pūķis (1952., 1964., 1976., 1988., 2000., 2012., 2024.)

Kvalitāte: „ne viss ir zelts, kas spīd”.

Pūķis ir bagātīgi apveltīts ar veselību, vitālo spēku un aktivitāti.

Atklāts, nespēj būt sīkumains, liekulīgs un mēlnesīgs, nepiemīt pat visvienkāršākā diplomātija.

Pūķis gan nav tik naivs kā labsirdīgā Cūka, tomēr ir lētticīgs, un viņu var viegli piemuļķot. Pūķis ir jūtīgs un bieži satraucas nevietā. Tieksme pilnveidoties liek būt prasīgam gan pret sevi, gan citiem. Precīzs. Daudz prasa, bet dod vēl vairāk.

Pūķis ļoti ātri saskaišas. Nespēj savaldīt mēli, un vārdi bieži apsteidz domas. Tomēr vajag paļauties uz viņa viedokli – vienalga, vai tas ir labi vai slikti izklāstīts, jo ierasti dod labus padomus.

Neatturams entuziasts, ātri aizraujas. Augstprātis. Spējīgs, inteliģents, izturīgs, augstsirdīgs stipras gribas cilvēks. Viņu klausa, un viņam ir ietekme.

Krāsa

Dzeltens. Pūķis ir saistīts ar dzelteno krāsu, kas bija Ķīnas impērijas krāsa un piederēja imperatoram. Dzeltens ir saistīts ar progresu, slavu un panākumiem.

Debesu virziens

Austrumi – Dienvidaustrumi. Pūķis ir saistīts ar Austrumu – dienvidaustrumu virzienu, kas savukārt atbilst agrajām dienas stundām, kad saule ceļas debesīs. Šis virziens tā pat saistās ar pavasara beigām.

Leģenda

Pūķis bija godkārīgs dzīvnieks un gribēja ieņemt tīģera, zvēru valdnieka vietu. Tāpēc starp abiem sākās cīņa, taču neviens neguva pārliecinošu virsroku. Nefrīta imperators nolēma abus izvērtēt. Kad pūķis izdzirda šo vēsti, viņš sāka raizēties, ka neizskatoties pietiekami varens. Tolaik pūķiem nebija raga – īstenībā tolaik ar ragu varēja lepoties gailis -, un tā nu simtkājis ieteica pūķim aizņemties gaiļa ragu. Gailis gan sākumā nebija ar mieru , taču simtkājis piedāvājas garantēt pūķa godīgumu, un gailis, simtkāja draugs, galu galā piekrita lūgumu apmierināt.

Kad pūķis ar tīģeri ieradās, lai tos novērtētu, abi izskatījās briesmīgi un mežonīgi. Imperators nosprieda, ka iecels pūķi par ūdens valdnieku un tīģeri par zemes valdnieku. Tā kā tīģeris jau bija dzīvnieku zīmju pulkā, pūķim piešķīra to pašu godu. Tomēr ragu pūķis negribēja atdot un paturēja to kā savas stāvokļa zīmi. Sadusmots devās medīt simtkāji, kas paslēpās pazemē. Līdz pat šai dienai gaiļi ēd simtkājus, un gaiļu ķērkšanu, taisnību sakot, visus šos gadus ir skaļa lādēšanās par to, ka pūķis viņu apzadzis.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – pašpārliecināts. Ticība pār saviem spēkiem.

Vērsis – saldens pūķis. Būs mierīgs ģimenes pūķis.

Dvīņi – daudzkrāsainais pūķis. Spīdēs daudzkrāsainās uguns krāsās.

Vēzis – lidinās mākoņos. Cels gaisa pilis.

Lauva – pārmērīgs pūķis. Spēj tikai nogurdināt.

Jaunava – taktisks pūķis. Viņam var ticēt.

Svari – vīlies pūķis. Viņa izskats var maldināt, nav pamata ticēt.

Skorpions – dzeloņains pūķis. Kurš pieskarsies – apdedzināsies.

Strēlnieks – pavisam mierīgs pūķis. Paļaujies, pārāk mierīgs pūķis.

Mežāzis – pieticīgs pūķis. Priekš, pūķa ne pārāk redzams.

Ūdensvīrs – gaišredzīgs pūķis. Kā jau visi pūķi ir paškritisks.

Zivis – superpūķis. Liela gudrība. Var un jāiet tālāk.

Čūska 1953 1965 1977 1989... Autors: NightInBlood Austrumu horoskops
6.

Čūska (1953., 1965., 1977., 1989., 2001., 2013., 2025.)

Kvalitāte: gudrība.

Kristiešu zemēs Čūskai ir slikta slava, turpretī Āzijas valstīs to godā gudrības, gaišredzības un gribasspēka dēļ.

Mīlas partneri izraugās pati. Nepacietīga un greizsirdīga arī tad, ja to vairs nemīl. Jebkurā gadījumā ap to apvīsies, nedodama iespēju pat pakustēties, un to darīs tikai kaprīzes dēļ, tāpēc, ka pati ir vieglprāte. Sevišķi tas attiecas uz vīriešiem Čūskām.

Krāsa

Sarkans – Čūska ir saistīta ar sarkano krāsu, kas tradicionāli ir saistīts ar veiksmi.

Debesu virziens

Dienvidi – dienvidaustrumi. Čūska ir saistīta ar dienvidu – dienvidaustrumu virzienu, kas savukārt atbilst vēlajām rīta stundām.

Leģenda

Senos laikos čūska ar vardi bija ļoti labas draudzenes. Toreiz gan čūskai bija četras kājas, bet vardei – nevienas, tā līda uz vēdera kā čūskas to dara šodien. Diemžēl čūska bija slinka un paļāvās uz vardi , kas tai ķēra kukaiņus un, to darīdama, palīdzēja cilvēkiem tikt galā ar kukaiņiem, tāpēc cilvēkiem, dabiski, varde patika, turpretī čūskai viņi neuzticējās.

Sadusmojusies par to, čūska sāka kost cilvēkus un viņu dzīvniekus, daudziem ļaudīm nodarot sāpes un tos pat nogalinot. Lai gan čūsku ataicināja pie Nefrīta imperatora un lūdza tādu rīcību izbeigt, tā pierādīja, ka ir stūrgalvīgs radījums, un turpināja tādā pašā garā. Par sodu viņai atņēma visas četras kājas un atdeva vardei.

Nokaunējusies par agrāko izturēšanos, čūska sāka palīdzēt cilvēkiem, mēģinādama izpirkt grēkus. Tā palīdzēja savam radiniekam pūķim savaldīt lietusgāzes un ziedoja savas mirstīgās atliekas zāļu izgatavošanai. Šādas uzvedības ietekmē imperators piešķīra čūskai vietu dzīvnieku zīmju pulkā tūlīt pēc pūķa. Kaut arī čūska par to priecājās, tā nespēja pārvarēt naidu pret vardi par kāju atņemšanu, un tāpēc čūskas vēl šobaltdien mēģina apēst vardes.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – čūska-pitons. Sargies triecienu.

Vērsis – odze. Būs uzticīga, bet arī ļoti pievilcīga.

Dvīņi – kustīga čūska. Pati nepastāvīgākā.

Vēzis – netērēs sevi lieki, ir jāiekustina.

Lauva – aktīva čūska. Rets tips, ļoti nosvērta.

Jaunava – acota čūska. Dievina aksesuārus un māk tos pielietot.

Svari – ļoti laipna, lai būtu godīga. Sargies, lai nenohipnotizē.

Skorpions – miesaskārīga čūska. Liks vienmēr kādam grauzt greizsirdības ābolu.

Strēlnieks – apņēmīga čūska.

Mežāzis – čūska-filozofs. Daudz prāta.

Ūdensvīrs – erotiska čūska. Noslēgta. Noslēpumaina.

 

Zivis – ūdens čūska. Būs ļoti cietsirdīga.

Zirgs 1954 1966 1978 1990... Autors: NightInBlood Austrumu horoskops
7.

Zirgs (1954., 1966., 1978., 1990., 2002., 2014., 2026.)

Kvalitāte: godīgs cilvēks.

Zirgam ir cienīgs izskats, labs augums, un prasme labi ģērbties. Patīk dažādas izrādes, teātris, koncerti, sapulces un sporta sacensības, vārdu sakot, viss, kas saistīts ar pūli.

Bieži vien Zirgs diezgan sekmīgi nodarbojas ar kādu sporta veidu. Prot teikt komplimentus, ir jautrs, pļāpīgs, simpātisks un populārs.

Zirgs var gūt panākumus politikā, un tas viņam sagādā lielu apmierinājumu. Izceļas ar to, ka patīk un prot vadīt pūli. Prāts aši uztver citu cilvēku domas – vēl pirms tās ir izteiktas. Zirgs spēj darīt ne tikai garīgu, bet arī fizisku darbu. Vairāk veikls nekā inteliģents. Patiesībā (un to pats labi zina) - trūkst ticība sev. Par spīti tam, Zirgs allaž izturas droši.

Krāsa

Sarkana – Zirgs ir saistīts ar sarkano krāsu, kas tradicionāli nozīmē veiksmi. Tas saistīts ar laimi, spēku, veiksmi pasākumos un pārticību ģimenē.

Virziens

Dienvidi. Zirgs ir saistīts ar dienvidu virzienu, kas savukārt atbilst dienas vidum stundām. Atbilst vasaras vidum.

Leģenda

Kad zirgs sāka kalpot debesīs Nefrīta imperatoram, viņam bija lielisks spārnu pāris. Viņš spēja laidelēties pa debesīm, peldēt pa jūru un skriet pa zemi. Būdams augstprātīgs un iedomīgs, viņš terorizēja citus dzīvniekus.

Kādu dienu viņu lūdza aiznest vēsti Austrumjūras Pūķa ķēniņam. Kad ķēniņa apsardze viņu, ieejot pilī, apturēja, viņš saniknojās un nelaimīgā kārtā iespēra kādam sargam tā, ka tas izlaida garu. Kad to izdzirda imperators, viņš pavēlēja nocirst zirgam spārnus un pašu zirgu novietot zem kāda liela kalna.

Kad zirgs bija divsimt gadu mocījies, dzīvodams zem kalna, garām gadījies iet cilvēces sencim. Dzirdēdams viņa soļus, zirgs iesaucās, ka gribētu savu dzīvi veltīt kalpošanai cilvēkiem. Senci tas aizkustināja, un viņš ar maģijas palīdzību zirgu atbrīvoja. Zirgs pateicībā par to ziedojās cilvēkiem, ardams tīrumus, pārvadādams preces u drosmīgi cīnīdamies kaujas laukā. Tādējādi, kad imperators izvēlējās dzīvnieku zīmes, zirgs bija viens no pirmajiem, kurus ieteica cilvēki, un Nefrīta imperators taisnīgi atzina viņu vēlmes.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – karstasinīgs zirgs, straujš, bet dažreiz arī neizlēmīga savā rīcībā.

Vērsis – mazāk egoistisks.

Dvīņi – tīrasiņu, nestāvēs uz vietas. Nekad neies līdz galam.

Vēzis – manēžas zirgs. Ļoti jūtīgs, soļos pa apli, nedzīvos tā, kā gribēs.

Lauva – kentaurs. Ir spējīgs uz visu. Domās tikai par sevi.

Jaunava – rikšotājs. Nepastāvība, viņas pielāgotība var viņu izglābt.

Svari – cirka zirgs. Dejos ar sultānu uz galvas, bet darīs to, ko vēlēsies.

Skorpions – savvaļas zirgs. Pats kaislīgākais.

Strēlnieks – strādīgs zirgs. Aizies līdz galam ar savu nestabilitāti.

Mežāzis – atbildīgs zirgs. Būs problēmas.

Ūdensvīrs – vadoņa zirgs. Jārūpējas par sevi.

 

Zivs – domīgs zirgs.

Kaza 1955 1967 1979 1991... Autors: NightInBlood Austrumu horoskops
8.

Kaza (1955., 1967., 1979., 1991., 2003., 2015., 2027.)

Kvalitāte: kaprīza.

Elegantā, artistiskā un dabā iemīlējusies Kaza varētu kļūt par visbrīnišķīgāko zīmi, ja vien viņa nebūtu arī pesimistiska, nemierpilna, apnicīga un mūždien svārstīga. Ar savu likteni nekad nebūs apmierināta. Ikvienu dzen izmisumā viņas kaprīzes.

Kazas nedisciplinētība, sistemātiskā nokavēšanās – nav laika izjūtas – padara viņu neciešamu, un ar visu to prot iepatikties, kad vien tas pašai ir vajadzīgs, izmantot citus un pat dzīvot uz viņu rēķina. Neraugoties uz to, viņa nav neatkarīga, taču, tiklīdz viņai ir kaut minimāla drošība, viegli pielāgojas jebkuram dzīvesveidam.

Kaza ir bikla, sievišķīga, dažkārt izlutināta un patīk sūdzēties. Tāpat patīk, ja par viņu runā, viņu vada, viņai ieteic un uzklausa viņas mūžīgo svārstīšanos, viltības un sūdzības.

Viņa nekad nezina virzienu un arvien paļaujas uz citiem. Par Kazu var teikt, ka viņai piemīt bezrūpīgs pesimisms.

Krāsa

Dzeltens. Auns ir saistīts ar dzelteno krāsu, kas ir Ķīnas imperatora krāsa – šī krāsa pieder imperatoram. Dzeltenā krāsa saistās ar progresu, slavu un panākumiem. Tā ir arī saistīta ar zemes elementu, jo auglīgām augsnēm daudzos Ķīnas apgabalos piemīt dzeltenīga nokrāsa.

Debesu virziens

Dienvidi – dienvidrietumi. Auns ir saistīts ar dienvidu – dienvidrietumu virzienu, kas savukārt atbilst agras pēcpusdienas stundām. Šis virziens saistās ar vasaras aiziešanu.

Leģenda

Pašā cilvēces rītausmā kādu rudeni debesu kaza nokļuva lejā uz zemes. Viņa redzēja, ka cilvēki šķiet nomākti un vārgi, un drīz noprata, ka iemesls ir niecīgā labības raža. Debesīs dievi bija pieraduši pie plašiem labības laukiem, turpretī zemes virsū pēc paša Nefrīta imperatora pavēle nekas tamlīdzīgs neauga.

Kaza nodomāja, ka tas ir netaisni, un nosprieda, ka nozags graudus cilvēces vajadzībām. Atgriezies debesīs, viņa paslepus ielīda laukos un saplūca labību graudus. Atgriezies zemes virsū, viņaatdeva sēklu cilvēkiem un paskaidroja, kā to iesēt. No pirmajiem sējumiem novāca bagātīgas ražas, cilvēki bija sajūsmā un pateicās aunam par tā augstsirdību.

Ziņas par notikušo aizlidoja atpakaļ pie imperatora, un tas sadusmojies pavēlēja: ja kaza gribot tik dāsni barot cilvēkus, tad ir jānogalina un miesa jāizbaro divkājainajiem. Tas tika izdarīts. Taču nākamajā gadā tajā pašā vietā, kur bija nokauta debesu kaza, parādījās jauns, pirmais no tiem, ko mēs redzam tagad. Kad cilvēki izdzirda, ka imperators grib izvēlēties divpadsmit dzīvnieku zīmes, kaza bija viens no pirmajiem, ko tie nosauca. Cilvēka gribai bija tāds spēks, ka imperators jutās spiests kazai piedot un piešķirt vietu izvēlēto pulkā.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – kaza-cīnītāja.

Vērsis – piemīlīga kaza.

Dvīņi – kaza ar izlēcieniem. Viesulis.

Vēzis – ļoti mīlīga kaza.

Lauva – lepna kaza. Grūti viņu saprast.

Jaunava – piedāvās neskaitāmus pakalpojumus.

Svari – esiet uzmanīgi. Savādāk nēsāsiet viņas ragus.

Skorpions – kaislīgā kaza. Ļoti bīstama un spējīga. Ragi ir uzasināti.

Strēlnieks – apņēmīga kaza. Var būt noderīga. Ja ir vaļa, pielietojiet.

Mežāzis – domīga kaza. Labākā. Var darīt visu, nezaudējot fantāziju.

Ūdensvīrs – mistiska kaza. Neuzticieties viņas lielajām prāta spējām.

 

Zivs – ar iedvesmu. Var sasniegt rezultātus radošajā darbā.

Pērtiķis 1956 1968 1980 1992... Autors: NightInBlood Austrumu horoskops
9.

Pērtiķis (1956., 1968., 1980., 1992., 2004., 2016., 2028.)

Kvalitāte: viltība.

No visām zīmēm Pērtiķim ir pats nenosvērtākais raksturs.

Pērtiķis bieži ir sabiedrības dvēsele, laba humora izjūta, bet vienmēr ir blēdīgs un viltīgs. Sabiedrisks un rada iespaidu, ka labi satiek ar visiem paziņām. Taču šī saskaņa ir mānīga , Pērtiķis ir ļoti savtīgs. Šķiet nebēdnīgs, laipns un pat pakalpīgs, taču neīsts laipnums un vēlīgums slēpj nicinājumu pret citiem cilvēkiem.

Īstenībā Pērtiķis ienīst visas citas zīmes un uzskata, ka ir pārāks par citiem. Godkārīgs.

Pērtiķis ir intelektuālis, milzīga tieksme pēc zināšanām, zina bezgala daudz, arvien ir informēts par visu, kas notiek pasaulē. Pērtiķim ir laba izglītība un lieliska atmiņa, un tas dod iespēju atcerēties vissīkākās detaļas redzētajam, lasītajam vai dzirdētajam. Galu galā atmiņa viņam ir vajadzīga, jo vispār jau ir ļoti juceklīgs.

Krāsa

Balta. Pērtiķis ir saistīts ar balto krāsu, kas tradicionāli atbilst rudenim un briedumam, balts arī saistās ar tīrību, šķīstību un spilgtumu.

Debesu virziens.

Rietumi – dienvidrietumi. Pērtiķis ir saistīts ar rietumu – dienvidrietumu virzienu, kas savukārt saistās ar vēlo pēcpusdienu, kad saule pie debesīm sāk slīdēt lejup.

Leģenda

Senos laikos pērtiķis un tīģeris bija kaimiņi un ļoti labi draugi. Tīģeris bija tik mežonīgs, ka visi citi dzīvnieki baidījās rādīties viņam tuvumā, tāpēc viņš cieši turējās pie vienīgā drauga pērtiķa.

Kādu dienu tīģeris iepinās mednieka izliktajā tīklā. Viņa kliedzienus pēc palīdzības sadzirdēja pērtiķis, kas uzdrāzās kokā, lai atraisītu tīklus un virves un draugu atbrīvotu. Pēc tam tīģeris apzinājās, ka ir pērtiķim liels parādnieks. Tomēr viņš saprata: ja pērtiķis pastāstīs citiem dzīvniekiem, kas noticis, tie vairs neskatīsies uz viņu nopietni. Tīģeris ņēmās prātot: lai saglabātu noslēpumu, pērtiķis būtu jānomaitā, tomēr tīģeris aptvēra, ja to izdarīs, tad paliks nepanesami vientuļš. Tā nu viņš nolēma, ka rīkosies tieši pretēji un palīdzēs pērtiķim, lai atlīdzinātu tam savu parādu.

Kad imperators sāka dzīvnieku zīmju izvēli, tīģerim bija vienas no labākajām izredzēm. Pērtiķa izredzes turpretī nebija nekādas labās, tāpēc tīģeris apņēmās aizlikt par viņu vārdu. Viņš visu dzīvnieku klātbūtnē ņēmās slavināt pērtiķa gudrību un spējas, nodrošinādams tam vietu dzīvnieku zīmēs. Tā tīģeris atmaksāja savu parādu draugam.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – smags pērtiķis. Sargies gorillu.

Vērsis – nevainīgs pērtiķis. Pievilcīgs, bet neaizsargās.

Dvīņi – ātras dabas pērtiķis.

Vēzis – labs pērtiķis.

Lauva – dedzīgs pērtiķis. Tur tīģeri aiz astes.

Jaunava – pērtiķis fiziskam darbam.

Svari – vēlme patikt visiem, kas var pašu iedzīt postā.

Skorpions – īsts viltību maiss.

Strēlnieks – pērtiķis gaidīšanas brīdī ...

Mežāzis – precīzs pērtiķis.

Ūdensvīrs – atturīgs pērtiķis. Slēpj savu spēli.

Zivs – pērtiķis izgudrotājs. Spēj pielāgoties plūsmai.

Gailis 1957 1969 1981 1993... Autors: NightInBlood Austrumu horoskops
10.

Gailis (1957., 1969., 1981., 1993., 2005., 2017., 2029.)

Kvalitāte: lielībnieks.

Vjetnamieši biežāk gan saka „cālēns”, un tas Gailim ne visai patīk.

Japāņi runā par „gaili”, tāpēc, ka šis sapņotājs par sevi ir augstās domās un viņam patīk glaimi.

Izvēloties izteikumus, Gailis nav pārāk kautrīgs un dažkārt ir ass un agresīvs. Tā kā Gaiļa upuri šādu izturēšanos izskaidro ar vaļsirdību un ekscentriskumu, no sadursmēm viņam izdodas izvairīties.

Gailis tiešām bez aplinkiem runā to, ko domā. Tomēr šī atklātība drīzāk gan ir egoisma izpausme. Viņam ir gluži vienalga, vai viņš citus aizvaino, vai ne.

Gaiļa ekscentriskums ir tikai šķietams. Protams, viņam patīk, ja to ievēro, un arī atbilstoši ģērbjas. Īstenībā Gailis ir ļoti konservatīvs, arī politiskajos uzskatos, un tāds paliek pat tad, kad tas nāk pašam par ļaunu. Gailis uzskata, ka viņam vienmēr ir taisnība, un zina, ko dara. Neuzticas nevienam un paļaujas tikai uz saviem spēkiem, tomēr neskopojas ar padomiem. Pilnīgi noteikti šķiet, ka viņš ir piedzīvojumu meklētājs, bet neticiet tam!

Krāsa

Balta. Gailis ir saistīts ar balto krāsu, kas tradicionāli atbilst rudenim un briedumam. Baltais saistās arī ar šķīstību, tīrību un spirgtumu. Kaut gan baltas drēbes Ķīnā valkā zaudējuma gadījumā, baltā krāsa var nozīmēt arī veiksmi un it īpaši balti putni ir veiksmes zīme.

Debesu virziens

Rietumi. Gailis ir saistīts ar rietumu virzienu, kas savukārt atbilst agram vakaram, kad saule pamazām grimst aiz apvāršņa. Šo virzienu parasti saista ar rudens vidu.

Leģenda

Agrāk gailis bija agresīvs nemiera cēlājs. Kad notika divpadsmit zīmju izvēle, viņu par kandidātu neuzskatīja. Viņš uzbudināts devās parunāties ar savu draugu zirgu un ņēmās to prašņāt, kā tas ir izvēlēts. Zirgs atteica, ka tas bijis vienkārši – viņš palīdzējis cilvēkiem art zemi, nēsājis nastas un cīnījies karos. Gailis sacīja, ka viņam arī gribētos iekļūt zīmēs. „Tad Tev kaut kas jādara cilvēku labā”, atteica zirgs. „Vai citi arī tā dara – vērsis ar, cūka gādā par gaļu, pūķis rūpējas par lietiem. Tev ir brīnišķīga balss, kāpēc neizmanto to?”

Gailis pārdomāja teikto un beidzot izlēma. Viņš sāka dziedāt, lai rītos modinātu cilvēkus, tā kā viņi varēja celties darbam. Cilvēki aizkustināti lūdza Nefrīta imperatoram piešķirt gailim sacensībās godalgoto vietu. Kaut gan lidojoši dzīvnieki nevarēja sacensties, imperators pieļāva izņēmumu un uzlika gailim uz galvas ziedu par zīmi, ka viņš drīkst piedalīties. Lielās skriešanās laikā suns ar gaili joņoja cieši līdzās līdz brīdim, kad, tuvojoties mērķim, gailis pacēlās spārnos, lai suni noskrietu un iegūtu vietu, būdams desmitā zīme. Kopš tā laika suns neieredz gaili, tāpēc vēl šobaltdien viņš šo putnu dzenā.

Austrumu un Rietumu horoskopa savienošana

Auns – cīņu gailis. Agresivitāte nezin robežas.

Vērsis – mierīgs.

Dvīņi – gailis-trakulis. Mūžīgā ažiotāža. Neapstāsies.

Vēzis – atklāts gailis. Parasti viņu apmāna.

Lauva – neatlaidīgs gailis. Atdos savu dzīvību - nav svarīgi par ko un kam.

Jaunava – ciema gailis. Stabili stāv uz savām kājām.

Svari – diplomāts. Mierīgs un pretim nākošs gailis.

Skorpions – smalks gailis. Pats interesantākais.

Strēlnieks – uzticīgs.

Mežāzis – rets putns. Atšķiras ar kvalitāti.

Ūdensvīrs – nodarbojas tikai ar to, kas saista. Savāds tips.

Zivs – gailis uz zvana torņa. Tēmē augstu.

Varis
2017-09-11 07:45:50
Laba pasaciņa.
INformācija , lai i cilvēkiem sagrozītu galvu.
Informācija, kura neko neatrisina.
To add a comment, you need to be logged on
ExitLogin | Register